Kuruyemiş Hakkında

Kuruyemiş nedir?

Kuruyemiş, her yaştan insanın keyifle yediği mevsimsiz bir lezzettir. Yazı - kışı yoktur. Mutlu anların eşlikçisi olan kuruyemiş, dinlenme, buluşma, sohbet etme ve birlikte olmanın tadını çıkarma zamanlarımızın sağlıklı atıştırmalıklarıdır.

Kuruyemiş neden sağlıklıdır?

Protein, karbonhidrat, vitamin ve mineral açısından zengin olan kuruyemişler, vücut direncinin artmasına da yardımcı oluyor. Özellikle ‘sürekli yorgunluk’ ve ‘odaklanma güçlüğü’ çekenlerin günlük enerji desteği almaları gerekiyor. Kuruyemiş ve doğal kurutulmuş meyveler bunu destekleyen önemli gıdalar arasında yer alıyor. Lezzetli ve pratik bir çözüm olan kuruyemişler, bize sağlıklı enerji verirken, pek çok derde de deva oluyor.


 Dünyada, pek çok konuda olduğu gibi gıda tüketim alışkanlıklarında eskiye dönüş yaşanıyor. Toplumlar bilinçlendikçe, beslenme alışkanlıkları da değişiyor. Çocuklar da ebeveynleri gibi sağlıklı gıdalara ilgi göstermeye başlıyor. İçeriğindeki “sağlığa zararlı katkı maddeleri” ile gündeme gelen gıdalara (cips, kraker, bisküvi, şeker, tatlı vb.) olan ilgi hızla azalıyor. Sağlıklı atıştırmalıkların başında gelen kuruyemişler,  yeniden değer kazanıyor. Kuruyemiş tüketiminde görülen hızlı artış, bunun en önemli kanıtı.


 Ara öğünler için en ideal besin: Kuruyemiş


Evde, iş yerinde, misafirlikte ya da sokakta, ayaküstü bir şeyler atıştırmayı sağlıklı bir ara öğün haline getirmek mümkün. Özellikle kilo sorunu olanlar için kuruyemiş, en doğru çözüm. Beslenme uzmanlarına göre besin değeri açısından son derece zengin olan kuruyemiş ve doğal kurutulmuş meyveler; hem metabolizmamızı hızlandırıyor, hem de bağışıklık sistemimizi güçlendirerek, sağlığımıza katkı sağlıyor.

Hayatta en önemli şeyin sağlığınız olduğunu unutmayın! Ara öğünlerinizde kuruyemiş yeme alışkanlığı kazanarak, sağlıklı, güzel ve formda kalın.